piątek, 24 kwietnia 2015

Drewniane łóżeczko dla lalki DIYPonieważ lala nie miała swojego łóżeczka, powstał plan, aby zrobić takowe.
Oczywiście można by gotowe kupić w sklepie, ale zrobiony własnoręcznie mebelek cieszy podwójnie i radość jak dziatwa bawi się nim jest o stokroć większa :-)

Poza tym wydaje mi się zbytnią ekstrawagancją wydawanie grubej sumki na modne teraz mebelki dla lalek dostępne w sklepach skandynawskich, skoro można zrobić je samemu :) no dobra może nie jest tak ładne jak te ze skandi shopów, ale gdyby pomalować je na biało..? ;)


Co będzie nam potrzebne?

 • 2 kantówki 20x20mm, dł 1m
 • 1 kantówka 15x15mm 
 • 1 wałek drewniany śr.5mm
 • 4x kołki 4mm
 • 8x konfirmaty 4mm
 • cienkie deseczki lub sklejka na dno łóżeczka
 • narzędzia
 • lala, dla której pasować ma mebelek ;)
Przycinamy kantówki, aby otrzymać: 2 kawałki o dł. 40cm, 4 o dł. 20cm, 2 o dł. 17cm. Wałek tniemy na kawałki: 3x 10cm i 3x 6cmDolną poprzeczkę wezgłowia mocujemy na kołki, wcześniej nawiercamy w niej dziury na wałki. To samo w górnej. Mocujemy wałki na klej. Górną poprzeczkę przykręcamy konfirmatami.Wiercimy otworki na przyczepienie konfirmatem dłuższego boku łóżeczka.
Przybijamy dno łóżeczka. (najpierw chciałam zrobić z deseczek, ale ostatecznie lepsza okazała się sklejka - moga nam dociąć w castoramie na wymiar).


Tak prezentuje się gotowe łóżeczko. Teraz trzeba by uszyć do niego jeszcze jakaś pościel. ;)

Lala także zadowolona ;-)
W następnym odcinku:

Jak zrobić drewniany wózek retro dla lalki. 

zdj. KidsConcept


Czekajcie na post! :-)5 komentarzy:

 1. Super mebelek! Aj gdyby moi rodzice mi kiedyś taki zrobili, byłabym przeszczęśliwa:) Widać, że lalce też się podoba;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super mebelek! Aj gdyby moi rodzice mi kiedyś taki zrobili, byłabym przeszczęśliwa:) Widać, że lalce też się podoba;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Łóżeczko jest przecudowne i jakby je pomalować na biało lub miętowo, to będzie sto razy piękniejsze jak w tych wszystkich scandi shopach, podziwiam Twój talent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno nic nie bylo a wozek mial byc?:)

  OdpowiedzUsuń